Na czym polega dodanie strony do Google?

Każdy właściciel strony internetowej, obojętnie czy jest to blog czy sklep internetowy chce, aby wchodziło na nią jak najwięcej osób. Ale żeby faktycznie tak było trzeba stronę wypromować, a co ważniejsze znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google, z której korzysta najwięcej osób, a więc potencjalnie najwięcej internautów, którzy mogą odwiedzić naszą stronę. Jednak zakładając nową stronę internetową trzeba jej trochę pomóc, aby szybciej pojawiła się w Google. Jak to zrobić?

Można poczekać aż Google samo znajdzie stronę

Niestety jest to najwolniejsza metoda, ale wiele osób nie wie, że można stronę samemu dodać do Google, więc nieświadomie z niej właśnie korzysta. Roboty Google krążą po stronach i dodają je do indeksu. Jednak taki robot może pojawić się nawet po 30 dniach na witrynie. Co prawda miesiąc czasu będzie wystarczający, aby zrobić ją atrakcyjną dla użytkowników, ale jednak jest to długi czas oczekiwania. Warto też wiedzieć, że nie zadziała to w Turcji, ponieważ ten kraj blokuje Google DNS.

Pochwal się nową stroną

Bardzo prosta metoda poinformowania Google o tym, że mamy nową stronę to dodanie linka na przykład w mediach społecznościowych albo na forum internetowych do naszej strony. Istnieje bowiem szansa, że na tej stronie robot będzie szybciej niż na naszej, a poza tym roboty indeksujące poruszają się poprzez linki. Zatem jeśli robot trafi na link, na stronie, na której jest przejdzie na tę do której prowadzi odnośnik. Mówiąc w skrócie im więcej linków z popularnych miejsc prowadzi do naszej strony, tym szybciej znajdzie się ona w Google. Ale muszą to być naprawdę wartościowe miejsca.

Narzędzia dla webmasterów od Google

Google Inc. oferuje wiele narzędzi, które mają wspomagać pracę osób zarządzających stronami internetowymi. W końcu właścicielowi wyszukiwarki Google chodzi o to, aby jej użytkownicy odnosili jak największy pożytek z korzystania z niej. Zatem można skorzystać z formularza dostępnego w Narzędziach dla Webmasterów. Wystarczy mieć Konto Google, aby móc się zalogować i dodać swoją stronę. Potem trzeba skorzystać z opcji Dodaj adres URL do indeksu Google i postępować według wskazówek.